logo obrazekDolnośląski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia

  • A
  • A+
  • A++

Aktualności DOW NFZ

Drukuj
   

Rzecznik Prasowy - informacje

W odpowiedzi na wyemitowany w Telewizji Polskiej O/Wrocław materiał zatytułowany Brak Lekarzy

2017-11-06

   

W odpowiedzi na materiał wyemitowany w Telewizji Polskie Oddział we Wrocławiu w dniu 3 listopada 2017 roku, w programie informacyjnym Fakty, zatytułowany „Brak lekarzy” autorstwa Gabrieli Stefanowicz  informuję, że nie jest prawdą, że:

 

„niepełnosprawni mieszkańcy powiatu jeleniogórskiego, na leczenie zębów albo rehabilitację muszą jeździć aż do Oławy, Bolesławca czy Gryfowa Śląskiego, a to dlatego, że specjaliści na miejscu nie dostali kontraktów”.

 

Nie jest prawdą również,  że mieszkańcy:

 

„aby dostać się do lekarza specjalisty muszą pokonać nawet 150 km.”.

 

Dolnośląski Oddział Wojewódzki NFZ na najbliższe 4,5 roku podpisał 4 umowy na leczenie stomatologiczne w znieczuleniu ogólnym dla osób niepełnosprawnych ( do tej pory było ich 3) z następującymi gabinetami:

 

1.         NZOZ „Uśmiech” w Jeleniej Górze

2.         NZOZ ADA – DENT w Wołowie

3.         Prywatne Centrum Stomatologiczne w Oleśnicy

4.         NZOZ Akademicka Poliklinika Stomatologiczna we Wrocławiu.

 

W Jeleniej Górze świadczenia stomatologiczne w znieczuleniu ogólnym dla osób niepełnosprawnych realizowała placówka NZOZ Uśmiech, która obecnie także posiada umowę z  Funduszem od 1 września br. do końca 2021 roku.

 

Natomiast w przypadku umów rehabilitacyjnych w samej tylko Jeleniej Górze jest podpisanych 8 umów w zakresie fizjoterapii ambulatoryjnej, dodatkowo 4 umowy w powiecie jeleniogórskim. Dla pacjentów dostępna jest także rehabilitacja dla dzieci z zaburzeniami wielu rozwojowego w ośrodku dziennym. Ponad to, w rejonie jeleniogórskim podpisanych jest 12 umów w zakresie rehabilitacji ogólnoustrojowej w warunkach stacjonarnych, 5 umów w zakresie rehabilitacji neurologicznej oraz 3 umowy w zakresie rehabilitacji kardiologicznej.

Joanna Mierzwińska
Rzecznik Prasowy

  .