logo obrazekDolnośląski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia

  • A
  • A+
  • A++

Aktualności DOW NFZ

Drukuj
   

Weryfikacje i walidacje

WAŻNE - komunikat dot. wstecznej weryfikacji kontrolnej sprawozdawczości/rozliczeń PSZ – IV kw. 2017 roku

2018-02-23

   

W nawiązaniu do komunikatu z 19 stycznia 2018 roku Dolnośląski Oddział Wojewódzki Narodowego Fundusz Zdrowia informuje, że zakończona została weryfikacja kontrolna umów PSZ (03/8) obowiązujących w IV kw. 2017 roku. Wyniki przedmiotowej weryfikacji dostępne są poprzez Portal Świadczeniodawcy (kompleksowy przegląd wyników weryfikacji).

W terminie od 23 lutego do 9 marca 2018 roku należy dokonać wszelkich korekt sprawozdawczości i rozliczeń. W ramach zakresów ryczałtowych PSZ możliwa jest pełna komunikacja (usuwanie, poprawianie, dodawania danych o świadczeniach). W ramach zakresów finansowanych odrębnie komunikacja jest ograniczona do trybu korygowania (usuwania danych o świadczeniach i możliwość poprawy danych statystycznych nie wpływających na dane rozliczeniowe) z dostępem do pełnego trybu naliczenia świadczeń do zapłaty.

 

UWAGA!

W przypadku zakresów finansowanych odrębnie i potrzeby poprawy danych statystycznych i/lub rozliczeniowych należy dokonać tej czynności poprzez przesłanie nowej wersji już wcześniej sprawozdanych danych statystycznych/rozliczeniowych. Nie należy dokonywać poprawy poprzez usunięcie i ponowne przekazanie danych. Nie będzie możliwości ponownego przesłania usuniętych danych.

 

Informacja o zakończeniu weryfikacji kontrolnej umów innych niż PSZ zostanie przekazana odrębnym komunikatem w marcu 2018 roku.

Waldemar Pliński
Naczelnik Wydziału Ekonomiczno-Finansowego

  DWR