logo obrazekDolnośląski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia

  • A
  • A+
  • A++

Dla Pacjenta

Drukuj
   

Aktualności dla pacjenta, ubezpieczonego

Wiosna dla zdrowia! Zapraszamy na badania profilaktyczne

2017-04-25

   

Wiosna, to doskonała okazja, aby zwrócić uwagę na to, jak ważne w zapobieganiu nowotworom są regularne badania profilaktyczne oraz zdrowy styl życia. Wykonywanie badań profilaktycznych pozwala na wczesne wykrycie zmian nowotworowych i przednowotworowych, a skuteczne metody leczenia raka szyjki macicy we wczesnym stadium umożliwiają całkowite wyleczenie. 


Dolnośląski Oddział Wojewódzki NFZ zaprasza na bezpłatne badania cytologiczne oraz mammograficzne w ramach Populacyjnego programu wczesnego wykrywania raka piersi oraz Populacyjnego programu profilaktyki i wczesnego wykrywania raka szyjki macicy. Zapraszamy do dolnośląskich gabinetów ginekologicznych, w których można zrobić badanie cytologiczne nawet do godziny 22.00, a także w soboty.  Natomiast badanie mammograficzne można wykonać w ośrodku stacjonarnym lub w mammobusie według załączonego harmonogramu.                


Programy profilaktyczne finansowane przez NFZ kierowane są do osób zdrowych, żeby wykryć chorobę w jej wczesnym, bezobjawowym stadium.                               


Na badania cytologiczne zapraszamy Panie w wieku 25-59 lat, które nie miały wykonanej cytologii w ciągu ostatnich trzech lat.                                          


Realizatorzy cytologii w 2017 roku                                                


Na badania mammograficzne zapraszamy Panie w wieku 50-69 lat, które nie miały wykonywanej mammografii w ciągu ostatnich dwóch lat.                               


Realizatorzy mammografii w 2017 roku                                                      


Harmonogram postoju mammobusów         

Joanna Mierzwińska
Rzecznik Prasowy

  .

Pliki do pobrania
1. Realizatorzy cytologii w 2017 r. - 33 kB
1. Realizatorzy mammografii w 2017 r. - 50 kB
2. Harmonogram postoju mammobusów - 17 kB