logo obrazekDolnośląski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia

  • A
  • A+
  • A++

Aktualności DOW NFZ

Drukuj
   

Aktualności dla pacjenta, ubezpieczonego

Dzień Otwarty w DOW NFZ. Już w sobotę, 4 marca przyjdź i sprawdź, czy jesteś ubezpieczony.

2017-03-01

   

W najbliższą sobotę, 4 marca, w godzinach 9.00-14.00, zapraszamy do Dolnośląskiego Oddziału NFZ we Wrocławiu na Dzień Otwarty pod hasłem „NFZ bliżej pacjenta. Sprawdź, czy jesteś ubezpieczony”

 

Od 12 stycznia do 12 kwietnia br., dzięki znowelizowanej ustawie, istnieje możliwość wstecznego zgłoszenia do ubezpieczenia zdrowotnego. Dzień Otwarty to okazja, by zweryfikować historię własnego ubezpieczenia zdrowotnego i w razie potrzeby ją uporządkować. Tego dnia w siedzibie Funduszu przy ul. Dawida 2 we Wrocławiu dyżury będą pełnić konsultanci NFZ i ZUS, którzy udzielać będą informacji na temat ubezpieczenia oraz o abolicji i wstecznym ubezpieczeniu.

 

W tym dniu będzie można także: wyrobić kartę EKUZ, czyli Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego ( uwaga! obecnie karta ważna jest 12 miesięcy ), uzyskać dostęp do Zintegrowanego Informatora Pacjenta (ZIP), potwierdzić zlecenie na wyroby medyczne.

 

Specjaliści z ZUS będą udzielać informacji o podleganiu ubezpieczeniom. Na miejscu będzie także można założyć swój indywidualny profil na Platformie Usług Elektronicznych, który umożliwia kontakt z ZUS przez Internet.

 

Zapraszamy! Dolnośląski Oddział Wojewódzki NFZ Centrum Obsługi Ubezpieczonych we Wrocławiu ul. Dawida 2 w godzinach od 09:00-14:00.

Joanna Mierzwińska
Rzecznik Prasowy

  .