logo obrazekDolnośląski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia

  • A
  • A+
  • A++

Aktualności DOW NFZ

Drukuj
   

Aktualności dla pacjenta, ubezpieczonego

Warsztaty dietetyczne podczas kolejnej Środy z Profilaktyką

2020-01-14

   

Według danych Narodowego Funduszu Zdrowia i Głównego Urzędu Statystycznego, co drugi dorosły w Polsce (powyżej 15 roku życia) ma kilka kilogramów za dużo.

Trzech na pięciu z nas ma nadwagę, a jeden na czterech jest otyły.  W ciągu ostatnich lat odsetek dorosłych cierpiących na otyłość w Polsce systematycznie rośnie.  Niestety, prognozy nie są optymistyczne.  W 2025 roku otyłych będzie już 26% kobiet i 30% mężczyzn.

 

 

Każdą środę poświęcamy profilaktyce chorób oraz promocji zdrowia. Wraz z  ekspertami i stowarzyszeniami pacjentów pracownicy  Narodowego  Funduszu  Zdrowia  służą informacjami  w zakresie  odpowiedzialnej  troski o zdrowie oraz możliwie komfortowego życia w chorobie. W ramach środowych akcji edukujemy i  przekonujemy, że profilaktyka oraz wczesne wykrywanie chorób ma kluczowe znaczenie dla jakości i długości życia. W każdą „Środę z profilaktyką” można także potwierdzać Profil Zaufany, wyrobić Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ) oraz uzyskać informacje na temat Internetowego Konta Pacjenta (IKP), e-recept i prawidłowej diety.

 

W  najbliższą środę  15  stycznia zapraszamy do  Uzdrowiskowego Szpitala dla Dzieci Jagusia w Kudowie Zdroju, który specjalizuje się w leczeniu dzieci z problemami nadwagi i otyłości, a także ze schorzeniami narządu ruchu, układu trawienia i endokrynologicznymi.

W ramach profilaktyki otyłości specjaliści oraz dietetycy Uzdrowiska przeprowadzą warsztaty dietetyczne podczas których będą uczyć zdrowego odżywiania.

Joanna Mierzwińska
Rzecznik Prasowy

  .