logo obrazekDolnośląski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia

  • A
  • A+
  • A++

Aktualności DOW NFZ

Drukuj
   

Aktualności dla pacjenta, ubezpieczonego

Zdrowe i bezpieczne ferie z kartą EKUZ już w sobotę na Dworcu Głównym we Wrocławiu

2020-02-06

   

Ferie zimowe i sezon narciarski to dla wielu z nas okazja do wypoczynku nie tylko w kraju, ale również za granicą. W najbliższą sobotę, z okazji rozpoczynających się ferii zimowym na Dolnym Śląsku, Dolnośląski Oddział Wojewódzki NFZ będzie informował, gdzie uzyskać pomoc medyczną poza miejscem zamieszkania, a także, w jakich sytuacjach warto zabrać na ferie Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego.

 

8 lutego 2020 r. w godzinach 10.00-14.00 Dolnośląski Oddział Wojewódzki NFZ, w ramach kampanii „ NFZ bliżej pacjenta”, zaprasza do holu dworca głównego PKP  we Wrocławiu.

Na specjalnym stoisku Dolnośląskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ będziemy od ręki wystawiać Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ),  zachęcać do korzystania z Internetowego Konta Pacjenta oraz rozmawiać o  skutkach nadmiaru cukru w organizmie. Będzie można wykonać podstawowe badania w kierunku cukrzycy, zmierzyć ciśnienie oraz określić poziom tkanki tłuszczowej (BMI).

Specjaliści z Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej we Wrocławiu będą udzielać porad na temat bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w czasie nadchodzących ferii oraz w kwestiach uzależnień.

 

Dolnośląski Oddział Wojewódzki NFZ zaprasza! 8 lutego 2020 r. w godzinach 10.00-14.00 - hol dworca głównego PKP we Wrocławiu.

 

Sobota pod hasłem „Zdrowe i bezpieczne ferie z kartą EKUZ” organizowana jest we współpracy z Centrum Medycznym Synexus oraz Powiatową Stacją Sanitarno-  Epidemiologiczną we Wrocławiu.

 

 

Joanna Mierzwińska
Rzecznik Prasowy

  .