logo obrazekDolnośląski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia

  • A
  • A+
  • A++

Aktualności DOW NFZ

Drukuj
   

Aktualności dla Świadczeniodawcy

Profilaktyka 40 PLUS – składanie wniosków

2022-01-11

   

Profilaktyka 40 PLUS – składanie wniosków

Dyrektor Dolnośląskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ zaprasza Państwa do składania wniosków o zawarcie umów na realizację programu pilotażowego Profilaktyka 40 PLUS. 

  • czas trwania programu: od 11 stycznia do 30 czerwca 2022 roku
  • okres składania wniosków: od 11 stycznia do17 czerwca 2022 roku
  • obszar: województwo dolnośląskie

 

Wymagania wniosku

Wniosek o zawarcie umowy o realizację programu pilotażowego Profilaktyka 40 PLUS powinien być sporządzony zgodnie z postanowieniami Zarządzenia nr 109/2021/BPZ Prezesa Funduszu z dnia 18 czerwca 2021 r w sprawie zawarcia umów o realizację programu pilotażowego Profilaktyka 40 PLUS (z późn. zm.).

 

Wnioski należy przygotować, korzystając z aktualnej wersji Aplikacji Ofertowej obowiązującej w momencie ogłoszenia postępowania. Aplikacja ofertowa dostępna jest na stronie nfz-wroclaw.pl w zakładce Dla Świadczeniodawców a Kontraktowanie a Aplikacje.

 
Warunkiem przygotowania wniosku o umowę jest rejestracja na Portalu Świadczeniodawcy. Podmioty, które nie mają dostępu do portalu, czyli nie otrzymały kodu świadczeniodawcy, powinny zarejestrować się na
stronie nfz-wroclaw.pl (Dla Świadczeniodawcy a Systemy informatyczne a Portal Świadczeniodawcy) oraz podpisać z nami umowę upoważniającą do korzystania z Portalu Świadczeniodawcy.

 

Rozliczanie świadczeń


Do rozliczania świadczeń opieki zdrowotnej udzielonych w ramach programu stosuje się ceny jednostkowe badania diagnostycznego określone w załączniku nr 2 do Rozporządzenia Ministra z dnia 14 czerwca 2021 r. w sprawie programu pilotażowego „Profilaktyka 40 PLUS” ( Dz.U. z 2020 r., poz. 1398, z późn. zm. )

Joanna Mierzwińska
Naczelnik
Wydziału Obsługi Klientów
i Profilaktyki Zdrowotnej

  .

Pliki do pobrania
Definicja postepowania - 6 kB
Zaproszenie do składania wniosków - 233 kB